Nacházíte se zde : www.Joga.cz > Aktuality > Stromy míru v Londýně, Birminghamu a Edinburghu

Stromy míru v Londýně, Birminghamu a Edinburghu

V rámci celosvětové kampaně Jógy v denním životě na podporu světového míru proběhlo v uplynulých dnech v několika britských městech slavnostní zasazení stromu míru.

2. září 2010 v 11 hodin zasadili J. S. paramhans svámí Mahéšvarananda (Svámídží), autor systému Jógy v denním životě, a Harbhajan Singh, starosta města Brent, strom míru v londýnském Queen's parku.

6. září zasadil Svámídží společně s primátorem Lenem Gregorym, zástupci křesťanských a dalších náboženských skupin a představiteli místní samosprávy a indického velvyslanectví strom míru v Birminghamu.

8. září pak Svámídží společně se zástupci vedení města a představiteli místní protestantské církve, hinduistického centra a indického velvyslanectví zasadil strom míru ve skotském Edinburghu.

S radostí vítám Svámídžího v Birminghamu a vítám vysazení tohoto stromu míru. Birmingham je hrdý na rozmanitost kultur a náboženského vyznání, která tu panuje, a děkujeme Svámídžímu a Józe v denním životě za tuto možnost vysadit barevný strom jako symbol míru a pokoje mezi všemi obyvateli Birminghamu.
Len Gregory, primátor města Birmingham

Nejmocnější silou člověka je síla myšlenky. Právě nyní nastal čas, kdy můžeme použít svou intelektuální energii ve prospěch světa a nikoliv k jeho zničení. Cesta jógy nám pomáhá objevit vzácný poklad duchovního vědění, který je v nás pohřben, a využít jej k dobrému účelu. Takto může každý z nás přispět něčím hodnotným ve prospěch naší planety a k jejímu uzdravení.
J. S. paramhans svámí Mahéšvaránanda, autor systému Jóga v denním životě

Birmingham Edinburgh Londýnský Queen's park