Nacházíte se zde : www.Joga.cz > Publikace


Přednášky Svámího Mahéšvaránandy můžete sledovat na internetové televizi swamiji.tv. Najdete zde stálý program a vysílaci časy přímých přenosů.


Maháprabhudžího Zlaté učení


Zbytečné hromadění světských statků se stává břemenem. Majetek je pomíjivý, protože Lakšmí, bohyně bohatství, je vrtkavá. Nejužitečnější je to jmění, které rozdáš potřebným a na duchovní účely.


E-mailový Zpravodaj
Přihlásit se k odběru

Knihy

SYSTÉM JÓGA V DENNÍM ŽIVOTĚ

Paramhans svámí Mahéšvaránanda

Systém Jóga v denním životěNové vydání dosud nejúplnější prezentace systému "Jóga v denním životě" vycházejícího z autentické jógové tradice a přizpůsobeného potřebám moderního světa. Umožňuje cvičit jógu všem lidem bez ohledu na jejich věk, zdravotní stav, vzdělání, zaměstnání, kulturu a náboženství.


Kniha nabízí:
  • osmistupňový systém cvičení (ásany, pránajáma, meditace, hatha-jógové krije),
  • celostní přístup k člověku,
  • detailní popisy všech cviků a technik,
  • doporučení pro osoby se zdravotními problémy,
  • filozofické a vědecké jógové zázemí,
  • to vše na 448 stránkách se 700 barevnými fotografiemi.
koupit knihu ~ online verze


SKRYTÉ SÍLY V ČLOVĚKU

Paramhans svámí Mahéšvaránanda

Skryté síly v člověkuAutor nás v této knize seznamuje s charakteristikou osmi hlavních lidských energetických center(čaker) a nabízí nám hluboký vhled do pochopení jejich funkce a významu pro náš život. Vede nás krok za krokem na cestě dovnitř nás samých a popisuje nám jak nalézt a využít skryté síly dřímající v energetických centrech k duchovnímu rozvoji a ke sjednocení s naším skutečným Já. Kniha popisuje také jinak málo zmiňovanou Bindu čakru, jedno z nejpozoruhodnějších a nejdůležitějších energetických center v lidské bytosti.
koupit knihu ~ online verze


PATAŇDŽALIHO JÓGASÚTRY

Paramhans svámí Mahéšvaránanda

Pataňdžaliho JógasútryPataňdžaliho jógasútry, významný staroindický spis o základech a podstatě jógy se zasvěceným komentářem a překladem paramhansy svámího Mahéšvaránandy. V tété první knize z celkem čtyřdílné řady nám autorovi komentáře velice prostě a srozumitelně vysvětluje hlubokou moudrost súter obsažených v prvním dílu nazvaném Samádhi-páda.
koupit knihu


JÓGA PROTI BOLESTEM V ZÁDECH

Paramhans svámí Mahéšvaránanda

Jóga proti bolestem v zádechTato kniha je praktickým průvodcem pro každého, kdo touží po zdraví a harmonii.Cviky jsou tématicky vybrány z komplexního systému Jóga v denním životě v rámci aplikaci tohoto systému na léčbu a prevenci bolestí zad. Vybraný soubor cvičení v sobě spojuje tisíciletou moudrost a jógovou tradici s nejmodernějšími poznatky západní vědy. Vznikl ve spolupráci autora s lékaři a fyzioterapeuty na základě dlouhodbých zkušeností z léčebné praxe lékařů a rehabilitačních pracovníků.
koupit knihu


MOJE POSELSTVÍ Jóga v denním životě

Paramhans svámí Mahéšvaránanda

Moje poselstvíNová kniha světoznámého mistra jógy - J.S. Paramhans svámího Mahéšvaránandy. Tentokrát zpracovaný výbor z jeho přednášek podávající úvod do jógové filozofie.
koupit knihu


LÍLÁ AMRIT - Život božského mistra šrí Maháprabhudžího

Paramhans svámí Mádhavánanda

Lílá Amrit"Vtělením vesmírné lásky a moudrosti" nazývali šrí Dípa Nárájana Maháprabhudžího ti, kteří měli štěstí se s ním setkat. Život tohoto dokonalého indického jogína, božské inkarnace, byl naplněn událostmi, které přesahují lidské chápání. Jeden z Mistrových nejbližších žáků, paramhans svámí Mádhávánanda, toužil celých dvacet tři let, kdy pobýval svému guruovi nablízku, podat svědectví o jeho činech, o jeho prostém a přitom vznešeném životě a seznámit svět s jeho poselstvím ...
koupit knihu


JÓGA V DENNÍM ŽIVOTĚ A DIABETES

Paramhans svámí Mahéšvaránanda

DiabetesMezi klasickými jógovými cvičeními jsou četné pozice, které působí specificky na slinivku a ovlivňují pozitivně její funkci. Mnoho z těchto cvičení je však pro většinu lidí náročných k provedení. Z tohoto důvodu je program “Jóga v denním životě a diabetes” rozčleněn do šesti po sobě jdoucích systematicky konstruovaných částí, skládajících se z relaxace a fyzických, dechových a meditačních cvičení. Tím se program zpřístupňuje všem od začátečníků a seniorů až po pokročilé cvičence.
koupit knihu


JÓGA V DENNÍM ŽIVOTĚ PRO DĚTI A MLÁDEŽ

Paramhans svámí Mahéšvaránanda

Joga pro deti a mladezKniha Jóga v denním životě pro děti a mládež obsahuje cvičení pro všechny věkové skupiny - od batolat až po teenagery. Je určena jak pro rodiče a vedoucí kurzů, tak pro děti a mládež. Naleznete zde detailní popisy všech cviků včetně fotografií. Cvičení pro nejmenší děti doplňují také krátké pohádky. Jógová cvičení jsou výborná jako prevence pro správné držení těla i zdravý vývoj a růst dítěte. Vedle fyzických a dechových cvičení nás jóga učí také relaxaci, koncentraci, sebeovládání a zklidňuje naši mysl. Cvičení navozuje tělesné i duševní uvolnění, prohlubuje a posiluje vnitřní pohodu, snižuje napětí a stres, posiluje sebedůvěru a sebevědomí. Kniha vychází ze systému Jóga v denním životě. Spojuje moudrost staré Indie se současnými poznatky západní rehabilitace a medicíny.
koupit knihuJÓGA PROTI BOLESTEM KLOUBŮ

Paramhans svámí Mahéšvaránanda

Kniha popisuje skladbu cviků a způsob jejich provádění. Velký úspěch těchto osvědčených cvičení spočívá především v tom, že fyziologicky ovlivňují tělesné i duševní funkce. Každodenním cvičením jógy se můžeme problémů s klouby vyvarovat, zmírnit je, či dokonce odstranit a současně rozvíjet harmonii těla i mysli, posilovat zdraví a pocit pohody - to je cesta ke šťastnému životu.CD, DVD

JÓGANIDRA A MEDITACE

Jóganidra a meditaceCD s nahrávkou půlhodinové meditace pro začátečníky a stejně dlouhé relaxační techniky zvané jóganidra. Jóganidra se provádí pouze mentálně. Během ní můžeme navázat vnitřní spojení sami se sebou a můžeme vyřešit mnohé osobní problémy. Důležité je zabránit mysli, aby putovala po zevním světě. Proto se soustřeďujeme na jednotlivé části těla, pohyb dechu, na napětí a uvolnění. Toto má za cíl zabránit mysli, aby se rozptylovala. Při jóganidře máme své smysly stále pod kontrolou a jsme spojeni se svým vnitřním Já.
Namluveno autorem systému Jóga v denním životě v anglickém jazyce, s českým překladem.


JÓGA, CESTA KE ZDRAVÍ A HARMONII

JÓGA, CESTA KE ZDRAVÍ A HARMONII - DVDDVD se záznamem přednášky Paramhans Svámího Mahéšvaránandy, která proběhla ve Velkém sálu hotelu Thermal v Karlových Varech 19. 9. 2005.
délka: 61 min
jazyk: angličtina s českým překladem

ČAKRY A KUNDALINÍ

ČAKRY A KUNDALINÍ - DVDDVD se záznamem přednášky Paramhans Svámího Mahéšvaránandy.
Národní dům na Vinohradech - Praha, 30. 11. 2004.
délka: 83 min.
jazyk: angličtina s českým překladem

CD a DVD jsou skladem v našem kamenném obchodě v Jógacentru Blanická či k objednání na adrese:

Jógacentrum
Blanická 17
120 00 Praha 2 - Vinohrady
e-mail: obchod.joga(zavináč)gmail.com